Diş yazılımı mı, hastane bilgi yazılımı mı tercih etmeliyim ?

Diş klinik yönetimi son zamanlarda artan talep üzerine çok farklı yerlere gelmiştir. Yazılım teknolojisini kullanmayan kliniklerde süreçler hasta kartlarına kart bilgilerinin yazılması ve hasta ödemelerinin defterlerde takibinden ibaretti. Fakat günün ihtiyaçları, hasta yoğunluğunun artması ve takibin zorlaşması diş kliniklerini dental hasta takip program arayışına yöneltti.

Bu ihtiyacın karışlanması için HBYS yazılımı geliştiren firmalar kendi içlerinde çözümler bulmaya çalıştılar. Kendi yazılımlarına ek bir modül ekleyerek bunu diş yazılımı olarak kliniklere pazarlamaya başladılar. Bu yazılımı kullanmaya başlayan firmalar aşağıdaki problemlerle karşılaşmaya başladılar.

* Diş Kliniklerinde işleyiş önce hastanın gelip tedavisini yaptırması sonra hesap işlemlerinin gerçekleşmesiyle olmaktadır. Fakat HBYS yazılımlarında bu tam tersidir.
* Diş Kliniklerinde Doktor Prim Hesapları diye bir kavram vardır. HBYS sistemleri bunu altyapılarını tamamen değiştirmeden asla çözemezler.
* HBYS yazılımları hastaneler için tasarlandığından bir klinik için çok fazla gereksiz sürece sahiptirler.
* Uzmanlık alanları hastaneler olduğu için güncelleme ve bakımları ağırlıklı olarak hastaneleredir. Diş klinikleri hep ikinci plandadır.
* ve burda sayamayacağımız bir çok neden.

Bütün bu nedenlerden dolayı sadece Dental Sektörü için geliştirilen programlar süreçlerinize kesin ve etkili çözümler sunacaktır.

 

Comments are closed.

Macrodental 3D İndir

Deneyimi Yaşayın.

Macrodental Mobil

Kliniğiniz Cebinizde

Macrodental 3D

Uzak Bağlantı Programı
×